RAM Yönetimi

RAGEM, EN 50126-1 standardına göre RAM Yönetimi ( Güvenilirlik, Emre Amadelik, Sürdürülebilirlik ) sürecinin uygun bir şekilde uygulanması, görevlerinin, analizlerinin ve çıktılarının hazırlanması için RAM Yönetimi hizmeti sunar.

Neler Yapıyoruz?

RAM Planı

RAM Planı içerisinde, EN 50126-1’da belirtilen V-Model boyunca yürütülecek RAM faaliyetleri, RAM organizasyonu vb. bilgiler yer almaktadır. RAM Planı, diğer aşamalarda ki RAM faaliyetleri için en önemli dokümandır.

Fiziksel Ve Fonksiyonel Kırılımlar

RAM analizlerinin yapılabilmesi için sisteme ait fiziksel ve fonksiyonel kırılım listeleri oluşturulmaktadır.

RAM Analizleri (FMECA)

RAM Planı, fiziksel kırılım listesi ve fonksiyonel kırılım listesine göre RAM analizleri gerçekleştirilir. Bu analizler RAM analizi, güvenilirlik tahmini, emre amadelik analizi ve sürdürülebilirlik analizleridir.

FRACAS Sistemi

Arıza raporlama, analiz ve düzeltici faaliyetler sistemi (FRACAS), RAM hedeflerini koruyarak sistemin işletilmesi için yürütülmelidir.

RAM Raporları

RAM analizleri sonrasında, gereksinimlere göre oluşturulan sistemin RAM gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığı raporlanmaktadır.

RAM Performans Takibi

Sistem, kullanıma/işletmeye başladıktan sonra RAM gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığı, hedeflere uygunluğu ve performansı takip edilmelidir.