Demiryolu Hizmetleri

Emniyet Yönetimi

RAGEM, emniyet sürecinin doğru uygulanması, görevlerinin, analizlerinin ve çıktılarının EN 50126-1 ve EN 50126-2 standartlarına göre hazırlanması için Emniyet Yönetimi hizmeti vermektedir.

Fonksiyonel Emniyet

RAGEM, fonksiyonel tehlikelerin tanımlanması, emniyet analizi, SIL atamaları, teknik emniyet raporları, fonksiyonel emniyet testleri vb. için Fonksiyonel Emniyet Yönetimi hizmeti sağlar.

Siber Güvenlik

RAGEM, Siber Güvenlik Yönetimi sürecinin doğru bir şekilde yürütülmesi, analiz ve çıktılarının PD CLC/TS 50701 standartlarına uygun olarak hazırlanması amacıyla Siber Güvenlik Yönetimi hizmeti vermektedir.

RAM Yönetimi

RAGEM, RAM Yönetimi sürecinin doğru uygulanması, görevlerin, analizlerin ve çıktıların EN 50126-1 standardına göre hazırlanması için RAM Yönetimi hizmeti vermektedir.

Yazılım Geliştirme

RAGEM, demiryolu kontrol koruma sistemleri/alt sistemleri ve raylı sistem araçları için EN 50716:2023 (eski adıyla EN 50128:2011) uyarınca güvenli yazılım geliştirme ve destek sağlar.

Donanım Geliştirme

EN 50129 standartlarına uygun olarak emniyetle ilgili elektronik sistemlere yönelik donanım tasarımı, sistem gereksinimlerinin belirlenmesi, konsept tasarım/mimari ve destek hizmetleri vermekteyiz.

Sistem Mühendisliği

RAGEM, bir çok sistem/altsistemlerden oluşan raylı sistem projelerinin, gereksinimlere göre emniyetli bir şekilde tamamlanması/işletilmesi için sistem mühendisliği hizmeti vermektedir.

Risk Yönetimi

RAGEM, Risk Yönetimi sürecinin doğru uygulanması ve görev, analiz ve çıktılarının CSM 402/2013/AB yönetmeliğine göre hazırlanması için Risk Yönetimi hizmeti vermektedir.

Akademi

RAGEM, ihtiyaç duyulan alanlarda deneyimli uzmanlarıyla eğitimler düzenlemektedir. Teorik bilgiler pratik örneklerle harmanlanmıştır. Eğitim sonrasında kazanılan yeterlilikleri ölçer ve belgelendirir.