Demiryolu Hizmetleri

Emniyet Yönetimi

RAGEM, emniyet sürecinin doğru uygulanması, görevlerinin, analizlerinin ve çıktılarının EN 50126-1 ve EN 50126-2 standartlarına göre hazırlanması için Emniyet Yönetimi hizmeti vermektedir.

Fonksiyonel Emniyet

RAGEM, fonksiyonel tehlikelerin tanımlanması, emniyet analizi, SIL atamaları, teknik emniyet raporları, fonksiyonel emniyet testleri vb. için Fonksiyonel Emniyet Yönetimi hizmeti sağlar.

Siber Güvenlik

RAGEM, Siber Güvenlik Yönetimi sürecinin doğru bir şekilde yürütülmesi, analiz ve çıktılarının PD CLC/TS 50701 standartlarına uygun olarak hazırlanması amacıyla Siber Güvenlik Yönetimi hizmeti vermektedir.

RAM Yönetimi

RAGEM, RAM Yönetimi sürecinin doğru uygulanması, görevlerin, analizlerin ve çıktıların EN 50126-1 standardına göre hazırlanması için RAM Yönetimi hizmeti vermektedir.

Yazılım Geliştirme

RAGEM, demiryolu kontrol koruma sistemleri/alt sistemleri ve raylı sistem araçları için EN 50716:2023 (eski adıyla EN 50128:2011) uyarınca güvenli yazılım geliştirme ve destek sağlar.

Donanım Geliştirme

EN 50129 standartlarına uygun olarak emniyetle ilgili elektronik sistemlere yönelik donanım tasarımı, sistem gereksinimlerinin belirlenmesi, konsept tasarım/mimari ve destek hizmetleri vermekteyiz.

Sistem Mühendisliği

RAGEM, bir çok sistem/altsistemlerden oluşan raylı sistem projelerinin, gereksinimlere göre emniyetli bir şekilde tamamlanması/işletilmesi için sistem mühendisliği hizmeti vermektedir.

Risk Yönetimi

RAGEM, Risk Yönetimi sürecinin doğru uygulanması ve görev, analiz ve çıktılarının CSM 402/2013/AB yönetmeliğine göre hazırlanması için Risk Yönetimi hizmeti vermektedir.

Akademi

RAGEM, ihtiyaç duyulan alanlarda deneyimli uzmanlarıyla eğitimler düzenlemektedir. Teorik bilgiler pratik örneklerle harmanlanmıştır. Eğitim sonrasında kazanılan yeterlilikleri ölçer ve belgelendirir.

Havacılık Hizmetleri

Emniyet ve Güvenilirlik

Havacılık sektöründe SAE ARP-4754A, ARP 4761, ARP4757 ve MIL STD 882E, MIL-STD-785B, MIL-STD-217F vb. standartlara göre Sistem Emniyeti ve Güvenilirliği konusunda mühendislik hizmetleri ve danışmanlık vermekteyiz.

Özel Mühendislik Hizmetleri

MIL-HDBK470, DEF-STAN-0060, MIL-STD-2165A, MIL-HDBK-2165 vb. uyarınca Bakım Yapılabilirlik, Desteklenebilirlik, Test Edilebilirlik ve LSA dahil olmak üzere özel mühendislik faaliyetleri için mühendislik hizmetleri sağlıyoruz.

İnsan Faktörü

İnsan-sistem etkileşimlerini optimize etmeye ve emniyeti artırmaya odaklanarak havacılık sektörü için HF-STD-001B vb. standartlara/düzenlemelere göre  ‘İnsan Faktörleri’ alanında mühendislik hizmetleri sağlıyoruz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Size uygun zamanda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
Yetkili personelimize 08:00 – 18:00 (GMT+03) saatleri arasında mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.